5 thoughts on “Dziecko jest darem! dr Czeslaw Bassara

  • Książka jest cudowna. To dar od Boga dla rodziców… Jestem na 2 rozdziale, a już zdążyłam się popłakać i przemyśleć mnóstwo rzeczy!

  • Książka ta daje zdrowy, Biblijny obraz tego kim dla mnie są moje dzieci i kim ja powinnam być dla nich. Mało jest takich książek, a są bardzo potrzebne. Świat nie uczy Nas właściwego podejścia do rodzicielstwa. Często nie świadomie powielamy błędne teorie tego świata. Polecam książkę każdemu rodzicowi który chce wychować dzieci na Bożą Chwałę!

  • Niesamowita książka, która powinna być obowiązkową lekturą, wszystkich rodziców. Możemy czytając ją spojrzeć na dziecko, które jest przecież darem od Pana, tak jak widzi je potężny Bóg. Każdy rodzic dostaje cenny dar,nie tylko powinien być za to wdzięczny, ale musi też z modlitwą inwestować w wychowanie swojego dziecka. Polecam tę książkę każdemu, szkoda, że została napisana dopiero teraz.

  • Książkę przeczytałam do połowy ale jest świetna szczególnie dla rodziców rodzin wielodzietnych, które gdy okazuje się, że kolejne dziecko Pan nam daje wydaje im się, że to koniec świata. Ta książka pokazuje, że dziecko jest darem Boga dając nam dziecko daje nam też siłę by je wychować pokazuje, że dziecko to nasz najcenniejszy dar-nasz skarb który musimy pielęgnować. Patrząc na moje skarby wiem, że Bóg ofiarował mi tak wiele wiem też że sama bałam się trzeciego dziecka a teraz nie wyobrażam sobie życia bez mojej trzeciej kochanej córci i jeśli taka wola BOga kolejne dziecko będzie kolejnym prezentem-Darem Bożym.

  • Książka jest ciekawą pozycją i dla mnie interesujące było zobacz podejście do wychowania w poprzednich wiekach. Książka także dotyka istotnego problemu niezauważania dzieci. Poruszające było dla było świadectwo skargi młodego człowieka:
    „Nasi rodzice chodzili na zgromadzenia, ale w domu nigdy nie mieli czasu prowadzić nas do Boga. Wieczorem liczyli kury, gęsi i kaczki czy której nie brakuje, ale gdzie jest syn, albo co robi córka, tym się nie przejmowali.”
    Lubie prawdziwe historie. Staram się wyciągać z nich wnioski, aby samemu nie popełniać podobnych błędów. Ta historia mnie zaintrygowała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *